Visas aktualitātes

Meklēt

Suņi sāk šaut pa medniekiem

Suņi savā evolūcijā sasnieguši pakāpi, kad pamazām sāk vērst ieročus pret pašiem medniekiem. Vai nu tas ir protests, vai dzīvnieku aizstāvēšana – jo par nejaušību to vairs nenosauksi!

draugiem.lv

Suņi ņem medību vadību savās rokās!Īstais iemesls nav noskaidrots, bet pastāv aizdomas, ka viņi slepus iesaistījušies dzīvnieku aizsardzības kustībā. Protams, no malas tas izskatās pēc tīrās nejaušības – lai saglabātu lojalitāti saimniekam. Šī slepenā medību suņu sazvērestība nākusi klajā Floridā (ASV), kur viens pēc otra sašauti divi mednieki.

Vispirms 78 gadus vecais Billijs Brauns. Kopā ar medību biedru un savu buldogu Eli braucot uz brieža medībām, viņš tika atturēts no šīs slepkavnieciskās nodarbes ar paša suņa roku, tas ir, ķepu. Eli pamanījās – it kā nejauši – nospiest bises gaili un trāpīt – it kā nejauši – tieši saimnieka kājā. Ņemot vērā Brauna vecumu un ievainojuma vietu – virs labā ceļa, trauma bija nopietna, un mednieks tika steigšus nogādāts slimnīcā un operēts. Atveseļošanās prasīja ilgu laiku, bet morālā trauma, iespējams, bija tik smaga, ka viņš bisi diez vai gribēs vēl ņemt rokā. Vai arī – ņemt līdzi uz medībām suni.

Pēc dažām nedēļām cits, 46 gadus vecs amerikāņu mednieks saņēma skaidri „sunisku” brīdinājumu pārdomāt šīs savas iecienītās nodarbes dziļāko jēgu – tas ir, vai nav apkaunojoši šaut pa nevainīgiem dzīvniekiem, šajā gadījumā pīlēm? Šis mednieks gan izbēga no nopietna ievainojuma, bet ...varbūt viņš būtu labāk izvēlējies ko tādu. Jo turpmāk ikvienā mednieku sabiedrībā, kur viņš parādīsies, viņu sveiks kā „to, mednieku, kura suns iešāva tam pakaļā 27 skrotis”! Tāds ir šis „medību stāsts”, un jāatzīmē suņa trāpīgā roka, tas ir, ķepa, jo it kā nejauši trāpīt no laivā guļošas bises tieši pa minēto saimnieka ķermeņa daļu – nu, tas ir desmitniekā! Pēc tam, kad mednieks bija saņēmis šo nodevīgo triecienu pa dibenu, viņš vairs neapsēdās un ātro palīdzību sagaidīja, nervozi staigādams. Jāpieņem, ka viņš vēl labi laiku izvairījās no krēsliem un tamlīdzīgām mēbelēm.

Protams, jautājums – vai suņi arī noņēma bises drošinātāju pirms šaušanas – paliek atklāts. Lieta ir tik kutelīga, ka policija nespēj to atrisināt.
Lai vai kā, medniekiem ieteicams turpmāk pievērst lielāku uzmanību sava četrkājainā drauga politiskajiem uzskatiem un neprovocēt to, kas var izvērsties par suņu starptautisko terorismu. Tpu, tpu, tpu!

Apskaties vēl:

Carnikavā vēlas izveidot dzīvnieku patvērumu

Ražos pasaulē pirmo liftu suņiem ar lieko svaru

Kaķis ar 26 pirkstiem izglābj savu patversmiDienas video

Top