Visas aktualitātes

Meklēt

Ražos pasaulē pirmo liftu suņiem ar lieko svaru

Lielbritānijā ir tik daudz suņu ar lieko svaru, ka to iejūtīgie saimnieki gatavi atvieglot mīluļu dzīvi visādos veidos. Tagad tiem vairs nevajadzēs tusnīt augšā pa kāpnēm – izgudrots lifts resniem suņiem!

draugiem.lv

Par kāpšanu, bumbiņas dzenāšanu un citām aktivitātēm vari aizmirst...Pasaulē klīst bariem izsalkušu, klaiņojošu suņu. Par veco labo Angliju to gan nevar teikt, toties tur ir cita problēma – izskatās, ka daudziem mīluļiem 21.gadsimta suņa dzīve nav iedomājama bez pārmērīgas ēšanas. Jaunākā statistika liecina, ka katrs trešais no 8.3 miljoniem britu suņu cieš no liekā svara. Turklāt šai parādībai ir tendence pieaugt, un apdrošināšanas kompānija MORE TH>N prognozē: pēc desmit gadiem (2022) jau vairāk kā puse britu suņu būs pārāk resni.

Balstoties uz šo prognozi, steigšus tapis īpašs pacēlāja modelis „Kāpnes Sunim 2022”. Tā pamatā ir parasts kāpņu pacēlājs, bet vairāki modernizējumi padara to sunim draudzīgu. Drošu un komfortablu suņa pacelšanos pa kāpnēm garantē ērts pacēlāja grozs. Sunim nebūs jāpiepūlas, lai ielektu šajā grozā – īpaša, elektroniski izbīdāma platforma, ko aktivizē ar ķepas atpazīšanas pogu, pacels suni no grīdas līdz grozam.

Suņu pacēlāja prototipu ir radījusi apdrošināšanas kompānija MORE TH>N, un iemesli tam ir saprotami. Sunim ar lieko svaru ir tiešām nopietnu veselības problēmu risks: muguras un locītavu saslimšanas, elpošanas grūtības, aknu slimības, diabēts u.c. Nav nekā smieklīga, bet resni suņi patiešām pakļauj sirdi ļoti lielai piepūlei, ja kāpj pa kāpnēm...
Apdrošināšanas kompānijas MORE TH>N mājas mīluļu nodaļas vadītājs Džons Elendžers atzīst: „Bez šaubām mēs esam suņumīļu nācija, bet atkal un atkal mēs redzam, ka cilvēki pauž šo savu mīlestību neveselīgā veidā, lielākoties ar to, ka baro savus suņus neatbilstoši un ar pārāk treknu ēdienu”.

Pacēlājs suņiem ar lieko svaru, protams, ir sirsnīgs un labs izgudrojums. Tomēr ārkārtīgi bēdīgi, ka tāda nepieciešamība vispār ir radusies. Tāpēc, mīļais suņa saimniek, piespraud pie ledusskapja šo sava suņa biedinošās nākotnes bildi (iespējams, blakus modeles vai modeļa bildei, kam pats gribi līdzināties)!

Apskaties vēl:

Carnikavā vēlas izveidot dzīvnieku patvērumu

Suņi sāk šaut pa medniekiem

Kaķis ar 26 pirkstiem izglābj savu patversmiDienas video

Top