Visas aktualitātes

Meklēt

Kaķis ar 26 pirkstiem izglābj savu patversmi

Amerikā 26 pirkstu mincis Daniels par katru savu pirkstu saņēmis tūkstošiem dolāru ziedojumu un izglābis savu patversmi no bankrota. Patversmei no 1. janvāra tika dubultota īres maksa.

draugiem.lv

Glāb mani!
Rudi baltais runčuks Daniels kļuva par Milvoki pilsētas Dzīvnieku Glābšanas centra talismanu 2011. gada oktobrī, kad viņu atrada patversmes saimniece Eimija Rovela. Viņa devās savākt kādu citu kaķi un ieraudzīja arī apmēram pusgadu veco ruduli. „Es vienmēr esmu stingri ticējusi, ka visam, kas notiek, ir kāds pamatojums, un šis ir tieši tāds gadījums,” atzīst Eimija.
Kad viņa noliekusies pie kaķu būra, Daniels izbāzis savu ķepu un pabikstījis viņas galvu. „Viņš skaidri deva mājienu: „Mani vajag glābt, es gribētu būt tavs draugs, lūdzu, pievērs man uzmanību!”,” atceras Eimija. „Un kad zīme ir tik acīmredzama, mēs cenšamies to neignorēt.”
Danielam  pat drīz uzradies kāds adoptētājs, taču Eimija bija tā pieķērusies rudajam runčukam, ka nolēma to neatdot un paturēt kā patversmes talismanu. Parasto 18 pirkstu vietā šim kaķim ir 26, kas radušies gēnu mutācijas – polidaktilisma – rezultātā. Līdz Ginesa pasaules rekordam Danielam trūkst ...vēl divu pirkstu. Liekie pirksti galīgi nemaz netraucē deviņus mēnešus vecajam pasaules brīnumam baudīt dzīvi. „Viņš skrien un spēlējas, un viņš rāpjas un lieto nagu asināmo stabu. Neizskatās, ka tas viņam vispār traucētu!” novērojusi Eimija.

Dolāru par katru pirkstu!
Grīndeilas patversme, kurā Daniels nonāca, glābj dzīvniekus, kuri citādi tiktu iemidzināti... Tā ir bezpeļņas organizācija, kas vienmēr cīnījusies ar līdzekļu trūkumu. Pēdējais trieciens nāca drīz pēc Daniela izglābšanas – ēkas īpašnieki paziņoja, ka no 2012. gada patversmes īres maksa tiks dubultota.
Tad patversmes darbiniekiem radās ideja izmantot sava 26-pirkstainā talismana palīdzību līdzekļu vākšanā. Viņi lūdza cilvēkus ziedot tiem nelielu summu – 26 dolārus jeb dolāru par katru Daniela pirkstu – lai patversme varētu pārcelties uz jaunu ēku.
Lūgums guva atsaucību visā Amerikā. Patversme laikā no oktobra līdz decembrim bija savākusi jau 80 000 dolārus, no tiem – 50 000 tieši par Daniela pirkstiem! Ziedojumi turpināja augt arī svētku laikā, tā kā droši var teikt – patversme ir glābta! Kaut nu visiem būtu tik veiksmīgs talismans!

Apskaties vēl:

Carnikavā vēlas izveidot dzīvnieku patvērumu

Ražos pasaulē pirmo liftu suņiem ar lieko svaru

Suņi sāk šaut pa medniekiemDienas video

Top