Visas aktualitātes

Meklēt

Akliem ziloņiem dāvina koncertu uz klavierēm

Kāds anglis pats saviem spēkiem uzstiepa Taizemes kalnā klavieres, lai iepriecinātu ar Bēthovena sonāti aklus ziloņus vietējā rezervātā. Tā bija viņa ilgi lolotā 50. dzimšanas dienas vēlēšanās.

draugiem.lv

Daudzi sapņo savā 50. dzimšanas dienā uzkāpt kādā kalnā, arī Polam Bārtonam no Jorkšīras bija senlolots sapnis uzkāpt Taizemes kalnā – bet ar visām klavierēm! Šī iecere, kas ne vienam vien šķitīs sadomazohistiska vai vismaz britiski ekscentriska, patiesībā ar vislabākajiem nodomiem bija veltīta Kančanaburi kalnu rezervātā mītošajiem aklajiem ziloņiem. Pirmkārt, lai ar šo akciju palīdzētu piesaistīt līdzekļus elektriskajam žogam, kas nepieciešams šo dzīvnieku drošībai; otrkārt, lai iepriecinātu viņu dzirdi.

„Nācās vilkt klavieres kalnā, mana mugura bija pagalam, bet es gribēju to izdarīt pats, lai varētu sajust, ka esmu izgājis personīgu pārbaudījumu. Tā bija 50. dzimšanas dienas dāvana sev pašam,” atzina misters Bārtons. Viņi ar sievu pārcēlušies no dzimtenes uz Taizemi pirms 16 gadiem – lai būtu tuvāk šiem ziloņiem.

„Mana sieva un es ilgus gadus esam strādājuši ar akliem ziloņiem, un es domāju, ka jābūt kaut kam tādam, ko viņi noklausītos ar prieku. Sēdēju un domāju: ko nospēlēt zilonim? Tam bija jābūt kaut kam īsam, tā nu es sāku šķirstīt savas grāmatas un tad paliku pie lēna fragmenta no Bēthovena Patētiskās sonātes”.

Grūti spriest, vai ziloņi bija sajūsmā par Bēthovenu. Ja spriež pēc viņu milzīgo ausu vēdināšanas klavierspēles laikā, tad ritmu viņi izjuta labi. Ziloņi bija arī tik labi audzināti, ka svinīgās muzikālās pauzes laikā pārtrauca zāles gremošanu (izņemot malējo, kurš laikam nosprieda, ka viņu neviens nefilmēs).

Tā vien šķiet, ka lai piesaistītu naudu dzīvnieku aizsardzībai, jāķeras pie aizvien trakākām idejām!

Apskaties vēl:

Carnikavā vēlas izveidot dzīvnieku patvērumu

Ražos pasaulē pirmo liftu suņiem ar lieko svaru

Suņi sāk šaut pa medniekiemDienas video

Top