Visi raksti

Meklēt

Zvērīga saaukstēšanās pastāv

Vai kādam vēl ir jautājums - mājas mīluļi var saaukstēties? Var, un tāpēc būs vietā atgādinājums par vīrusu sezonas sākšanos, pirmajiem saslimšanas simptomiem un pareizo rīcību šādā gadījumā.

draugiem.lv

Šķaudīšana, iesnas, klepus, izdalījumi no acīm – pat ar pāris šiem simptomiem pietiek, lai saprastu, ka mīlulis ir apaukstējies. Apetītes zudums, apātija, paaugstināta temperatūra (suņiem virs 39 grādiem, kaķiem virs 39.5) jau norādīs uz smagāku saslimšanu.

Ārā turētajiem suņiem saaukstēšanos un dažādus iekaisumus var izraisīt aukstums, vējš un mitrums, nenosiltināta būda ar slapju grīdiņu. Istabas suņi jāuzmana no pārsalšanas un mitruma sliktos āra apstākļos, bet mājas kaķi var saaukstēties, arī izlaisti uz auksta balkona vai sēžot pie atvērta loga. Turklāt infekcijas var mājā nejauši ienest arī saimnieki – tieši tā saslimst istabas kaķi, kas ārā vispār neiet. Kaķi ļoti jāuzmana, jo viņiem puņķi, asarojošas acis, klepus, šķaudīšana un pat vaigu pietūkums var liecināt nevis tikai par apaukstēšanos, bet smagu kaķu vīrusa saslimšanu.

Uz saaukstēšanos naski ir pat grauzēji, sevišķi jūrascūciņas. Telpas temperatūrai, kurā grauzēji mīt, ziemā nevajadzētu nokrist zemāk par +18, +16 grādiem, bet + 10 grādos viņi var iet bojā. Tāpat kā suņi un kaķi, arī grauzēji visvairāk jāsargā no caurvēja, kā arī apkurinātās istabās jānodrošina gaisa mitrināšana, citādi tiem var piemesties plaušu karsonis.

Saimniekiem, kas nav iepriekš saskārušies ar saaukstēšanos mīluļiem, ir divi svarīgi ieteikumi. Pirmais, ja mīlulim ir paaugstināta temperatūra un apātija vismaz divas dienas, noteikti konsultēties ar vetārstu. Otrais, nekad nedot kaķim aspirīnu – tas ir nāvējoši!

Izlasi vēl

Lai vecumdienas būtu laimīgas!

Dodam kaķim tableti!

Kāpēc un kad mērīt temperatūru kaķim?