Visi raksti

Meklēt

Palīdzam stīvam kaķītim!

Nesen atklāts: kaķi slimo ar artrītu, turklāt tā nav tikai vecuma slimība. Ziemā šīs stāvoklis var pasliktināties, tāpēc svarīgi minci palutināt ar siltu gultiņu.

draugiem.lv

Daudzi kaķi pēc 8 gadu vecuma var ciest no artrīta, taču šī locītavu slimība var skart arī agrāk. Artrīts var iemesties minča gūžās, elkoņos, mugurā. Par to liecina vairāki simptomi: lēnāka gaita, stīvums pieceļoties no guļus pozas, nepatika lēkt, manāmas sāpes un klikšķēšana ejot, rakstura izmaiņas (nervozums, agresija), kažoka izmaiņas (nespodrs, spalvas izkrišana virs astes – kaķis nespēj aizsniegt un apkopt).

Artrītu izārstēt nevar, taču ir virkne pasākumu, kas uzlabos kaķa pašsajūtu. Viens no labākajiem līdzekļiem – nodrošināt viņu ar mīkstu, pūkainu un siltu kaķa gultiņu, kas sniegs sāpošajām locītavām lielāku komfortu. Ja līdzekļi ļauj, var pat izlikt vairākas gultas mājā, kaķa iemīļotajās atpūtas vietās. Pieejamas arī apsildāmās kaķu gultas un matracīši, kas noder locītavu un muskuļu sildīšanas terapijai, kā arī ja mincis ir sevišķi salīgs.
Siltu un mīkstu kaķa guļvietu var uzmeistarot arī pats; šim nolūkam lieti derēs nolietota kažokāda. flīsa audums un tamlīdzīgi silti materiāli. Amerikā pašlaik populāra kļūst kustība ziedot vecus kažokus un kažokādas cepures patversmēm – šiem materiāliem tā ir iespēja otrai dzīvei, bet dzīvnieku mazuļiem un salīgajiem minčiem būs silta gultiņa!

Iespējams, minkam patiks arī viegla masāža! Kaķiem ar artrītu svarīgi ir nomest lieko svaru (citādi pārslodze locītavām), kā arī uzņemt barības piedevas – glikozamīnu un hondroitīnu. Nekādā gadījumā nedot pretiekaisuma līdzekļus: aspirīnu, ibuprofēnu u.tml.!

Izlasi vēl

Lai vecumdienas būtu laimīgas!

Dodam kaķim tableti!

Kāpēc un kad mērīt temperatūru kaķim?

Līva Emīlija Elksnīte

Cik smuks mincītis! manam ir 1 gads. Drīz viņam būs 2. Es personīgi nezināju kad pēc 8 gadu vecumu var ciest no artrīta.

Līva Emīlija Elksnīte - 13.04.2012 | 16:17