Visi raksti

Meklēt

Labas idejas mīluļu dāvanām!

Ziemassvētku laikā apdāvinām ne vien radus un draugus, bet arī savus un viņu mīluļus. (Ja ne - tad pēdējais laiks sākt to darīt!) Ko vislabāk izvēlēties, lai dāvana neliktu vilties? Mīluļiem, protams.

draugiem.lv

Pirms runāt par dāvanām, jāatgādina par to iesaiņojumu – kāds varbūt domā, ka mīluļi to nenovērtē? Viņi novērtē gan – jo izsaiņošanas (tas ir, saplosīšanas) process pieder pie svētku prieka! Tāpēc iesaiņojumam vēlams būt vienkāršam - bez pērlītēm un eņģeļmatiem, kas kaitīgi gremošanai, un „zaļam” – kas viegli sadalās dabīgā vidē. Iesaiņojamais papīrs, papīra dāvanu maisiņš vai Ziemassvētku zeķe derēs vislabāk.

Kārumi. Dažādi gardumi, kārumi, konfektes, kauliņi, cepumi, nūjiņas utt. ir tā dāvana, ar ko diez vai iespējams kļūdīties – to mīl visi suņi, kaķi, seski, grauzēji, putni un pat zivtiņas! Izdevīgi ir komplekti ar dažādu garšu kārumiem. Svētki ir īstais laiks, lai degustētu ko jaunu – varbūt atklājas jauns favorītkārums? Kā gardumu var dāvināt arī īpašu barību – delikatesi, taču šajā gadījumā ir risks, ka dzīvniekam tā var negaršot. Pamatbarības izvēli gan vajadzētu atstāt saimnieka ziņā.
 
Rotaļlietas. Mīluļa dzīvē nekad nav par daudz spēļmantiņu! Turklāt rotaļāšanās un jārēšanās ar tām sagādā jautrību arī saimniekiem. Tikai dāvinātājam būs pagrūti izvēlēties no plašā piedāvājuma! Var pirkt jaunu, līdzīgu mantiņu vecās, nolietotās vietā – ar cerību, ka tā ieņems tikpat svarīgu vietu mīluļa dzīvē. Bet var arī izvēlēties ko pavisam nebijušu – eksperimentālā kārtā. Ziņkārīgie kaķi uz to noteikti „iekristu”! Starp citu, kaķu jaunākais hīts ir spēļu tuneļi no flīsa ar caurumiem, pa kuriem izbāzt ķepu vai galvu. Ieteicams, visas suņu, kaķu, papagaiļu u.c. spēlītes pirkt zooveikalos, lai būtu drošs, ka tās izgatavotas no dzīvniekiem nekaitīga materiāla.

Aksesuāri. Praktisks dāvinātājs praktiskam mīluļa saimniekam droši vien vēlēsies dāvāt kaut ko lietderīgu! Sākt jaunu gadu ar jaunu lietu ir laba doma. Tiesa, dāvinātājam jābūt diezgan zinošam par mīluļa vajadzībām. Vienmēr noderīgas ir pavadiņas un kakla siksnas – un ja vēl tai pievieno žetonu ar suņa vai kaķa vārdu un saimnieka telefonu vai vismaz atstarotāju! Barības trauki, dekori akvārijam, siltas guļvietas u.c.– izvēle plaša.

Zooveikala dāvanu karte. Taču, ja neatrodas laiks iepirkumiem vai viss iepriekšminētais tomēr nevieš pārliecību, ka pratīsiet izvēlēties īsto dāvanu sava drauga, kaimiņa vai kolēģa mīlulim, nav nekā ērtāka par dāvanu karti! Galu galā saimnieks pazīst savu mīluli „kā vecu suni” un apmainīs dāvanu karti pret vispiemērotāko lietu viņa prieciņam.


Veiksmīgus dāvanu pirkumus!

Izlasi vēl

Vai kaķa „mīcīšanās” ir pieķeršanās izpausme?

Kas īstenībā liek suņiem izskatīties vainīgiem?