Visi raksti

Meklēt

Dāvināt citam mīluli - slikta doma

Dāvanas mīluļiem ir lielisks svētku prieka papildinājums. Taču kucēns, kaķēns vai cits dzīvnieciņš, pasniegts kā dāvana - praksē izrādījusies pavisam slikta ideja, lai gan visticamāk dāvinātājs „gribēja, kā labāk”...

draugiem.lv

Šādu – dzīvu - dāvanu var droši pasniegt tikai šaurā ģimenes lokā, kur zināmas viens otra vēlmes un šī doma iepriekš pamatīgi apspriesta. Tādā gadījumā, piemēram, atrast kā vecāku dāvanu zem Ziemassvētku eglītes ilgi cerēto mīluli varētu būt bērna vislielākais iepriecinājums! Taču uzdāvināt kaķēnu, kucēnu vai citu radību draugiem, paziņām nozīmē ļoti riskēt – pēc statistikas, vairums šo „dāvanu” drīz nonāk dzīvnieku patversmē vai tiek atdāvinātas tālāk. Kāpēc nevajag dāvināt dzīvnieciņu?

Īpašniekam pašam jāizvēlas mīlulis. Cilvēks parasti izvēlas no vairākiem dzīvniekiem to, kurš viņu „ uzrunā”, ar kuru viņš sajūt īpašu – pat telepātisku - saikni. Un tas ir sākums, veidojot attiecības ar dzīvnieciņu, ar kuru zem viena jumta tiks kopā pavadīti ilgi gadi.

Nepiemērots laiks jaunam mīlulim. Pat ja dzīvā dāvana pasniegta cilvēkam, kurš ļoti mīl dzīvniekus, viņu tā var apgrūtināt, nevis priecēt. Viņa privātās dzīves, darba vai materiālie apstākļi varbūt nebūt tādi, ka viņš gatavs tam veltīt laiku un izdevumus. Nostādīt dzīvnieku un viņa īpašnieku šādā situācijā ir negodīgi no dāvinātāja puses.

Ziemassvētku aizņemtība. Haotiskajā svētku laikā jaunajam īpašniekam būs jāsagādā dzīvniekam viss nepieciešamais; turklāt kucēns vai kaķēns prasīs ievērot stingru dienas kārtību, daudz rūpju un uzmanības. Rezultātā bieži vien dzīvnieks ir ar uzvedības problēmām un saimnieks arī - nervozs.

Izlasi vēl

Vai kaķa „mīcīšanās” ir pieķeršanās izpausme?

Kas īstenībā liek suņiem izskatīties vainīgiem?