Visi raksti

Meklēt

Vai būs Kubas zilo kaķu šķirne?

Kubiešu kaķu mīļotāji atklājuši vietējos pelēkzilos kaķus un cer, ka tos atzīs par tādu pašu šķirni kā piecas citas zilo kaķu šķirnes. Viņi pārliecināti, ka Kubas zilais atšķiras no jau zināmajām zilo kaķu šķirnēm.

draugiem.lv

Kubas Kaķu mīļotāju asociācijas prezidenta Anhela Uriartes Rubio dzīvoklī Havanā rotaļājas četri sudrabpelēki minči, kuri, viņaprāt, pārstāv vietējo – Kubas zilo kaķu šķirni. Zilo kaķu nosaukums ir nedaudz neprecīzs, jo faktiski šo šķirņu minčiem ir sudrabaini pelēka spalva.

Pašlaik starptautiski atzītas piecas zilo kaķu šķirnes: krievu zilais, Korātas, kartēziešu, britu zilais un Nebelunga kaķis. Kubiešu kaķis līdzinās krievu zilajam kaķim, par ko arī ilgu laiku tika pieņemts. Taču tagad kubieši izpētījuši sava kaķa ķermeņa uzbūvi, kažoka īpatnības, acu formu un citas detaļas, nākot pie slēdziena, ka tā ir cita šķirne.

„Viņi ir ļoti paklausīgi, ļoti rotaļīgi. Viņiem ir ļoti patīkams raksturs,” apgalvo Rubio. „Mēs jau sen zinājām, ka Kubā nav Krievijas zilo kaķu, jo šī šķirne nav pasaulē izplatīta un neviens tāds kaķis nekad nav ieradies Kubā. Mūsu kaķu ķermeņa uzbūve un arī galvas forma ir citādāka. Krāsa gan visiem viņiem ir līdzīga, bet, atšķirībā no suņiem, kaķiem šķirnes nosaka pēc smalkākām detaļām. ”

Pēc aicinājuma TV atsaukties zilo kaķu saimniekiem izrādījās, ka Kubā šie minči nav retums. Vai četras galvenās pasaules kaķu šķirņu organizācijas, kuru vidū ir arī ASV, ar ko Kubai tradicionāli ir saspīlētas attiecības, atzīs Kubas zilo kaķi? „Nedomāju, ka kaķiem ir darīšana ar politiku,” cerīgi izteicās Rubio.

Izlasi vēl

Mijkrēslī putni vairs nesaredz krāsas

Kāpēc Obamas sunim ir sprogaina spalva?

Balto zirgu noslēpums atklāts