Visi raksti

Meklēt

Pasaulē visdārgākais suns – Tibetas mastifs

Tibetas mastifi kļuvuši par Ķīnas jaunbagātnieku statusa simbolu. Kāds ķīniešu multimiljonārs nesen izcēlies samaksātās cenas rekordu - iegādājies rudu Tibetas mastifu par 1.5 miljoniem dolāru.

draugiem.lv

Tāds suns esot bijis mongoļu karavadonim Čingishanam un arī pašam Budam. Tagad tāds pieder arī kādam no ķīniešu jaunbagātniekiem, kurš to iegādājās par neticamu summu – 10 miljoniem juaņām jeb 1.5 miljoniem dolāru. Nav zināms, ka pasaulē kāds vēl dārgāk būtu samaksājis par suni. 11 mēnešus vecais suņa puika Hong Dong (ķīniešu valodā „lielais šļaksts”) ir gandrīz metru augsts un sver 80 kg. Viņa audzētājs Lu Liangs no Kvingdao uzskata, ka cena ir taisnīga: „Viņš ir ideāls eksemplārs. Mēs iztērējām daudz naudas, lai izaudzētu šo suni”. Hong Dong izaudzis ar bagātnieku diētu: vistas un liellopa gaļu, kam piedevās jūras gurķi un moluski.

Čempiona audzētājs atklājis, ka suņa īpašnieks – kāds Ziemeļķīnas ogļu barons – plāno suņa izcilos gēnus izmantot šķirnes vairošanā. „Varēja redzēt, ka viņš iemīlēja šo kucēnu, citādi es nemaz to viņam nepārdotu,” stāsta Lu Liangs. „Viņš domā, ka tā ir laba investīcija. Tā kā tas ir puika, viņš to varēs „izīrēt” citiem audzētājiem vismaz par 100 000 juaņām vienā reizē. Viņš varētu atgūt samaksāto cenu pāris gadu laikā”.

Tibetas mastifi ir milzīgi un neganti sargsuņi, kas kopš seniem laikiem sargājuši klejotāju nometnes un klosterus Tibetas kalnos. Tos uzskata par vienu no senākajām un cienījamākajām suņu šķirnēm, kas ārpus Tibetas reti sastopama. Uzskata, ka tie ģenētiski attīstījušies no vilka pirms apmēram 58 000 gadu. Pēdējos gados Tibetas mastifi kļuvuši par Ķīnas jaunbagātnieku statusa simbolu – jo tos dēvē arī par tīru „ķīniešu” suņu šķirni. To cena no dažiem simtiem dolāru pirms pieciem gadiem tagad pieaugusi līdz dažiem simtiem tūkstošu un pat miljoniem dolāru.

Pirms Hong Dong visdārgāk pārdotais suns bija cits Tibetas mastifs –Jandzi Upe Numur Divi, kuru par 4 miljoniem juaņu iegādājās kāda ķīniete Vanga 2009. Melnais suns tika nogādāts savās jaunajās mājās ar autokolonnu no 30 melniem mersedesiem, radot spēcīgu priekšstatu par dažu ķīniešu jaunbagātnieku gaumes izjūtu.

Izlasi vēl

Mijkrēslī putni vairs nesaredz krāsas

Kāpēc Obamas sunim ir sprogaina spalva?

Balto zirgu noslēpums atklāts