Mani interesē dzīvnieki

Visi

Suņi

Kaķi

Putni

Mazie

Eksotiskie

Akvārija

Citi

Visi raksti

Meklēt

Ambra – ļoti vērtīgi kašalota vēmekļi

Ambra šķiet sena, mistiska un dārga viela ar neskaidru izcelsmi. Patiesībā to ražo pasaulē lielākie zobvaļi, kašaloti, un to izmanto kosmētikā arī mūsdienās. Par laimi, kašaloti nav jāmedī tāpēc.

III Zīlēšana: pēc mājlopu aknām un citām iekšām

Pierasts, ka ārsti pēc iekšējo orgānu stāvokļa diagnosticē slimības. Taču tas viss sākās jau pirms tūkstošiem gadu, kad senie priesteri pētīja mājlopu iekšas un pēc tām pareģoja nākotni.

Ar audzēju mirusi pasaulē garākā čūska

Amerikas zoodārzā mirusi pasaulē garākā čūska, 18 gadus vecs pitons Flafija. Iespējams, pitons nodzīvotu vēl ilgāk, ja nebūtu saslimis ar ļaundabīgu audzēju.

Atklāj „Zvaigžņu karu” sikspārni Jaungvinejā

Viņam vēl nav dots vārds, bet Papua-Jaungvinejas mūžamežos atklātais neparasti jaukais sikspārnis, kurš atgādina gudro Jodu no filmas „Zvaigžņu kari”, jau iekarojis pasaules simpātijas!

TOP 3: pasaules neglītākās zivis

Želejveidīgs pikucis, vulgāri sarkanas lūpas un vilkam līdzīgi žokļi – zivis ar šādām īpašībām ir tālu no zivju skaistuma ideāla. Tomēr viņas ieguvušas lielāku slavu pasaulē kā daža laba skaistulīte-plīvuraste!

TOP 3: pasaulē neglītākie dzīvnieki

Ai-ai, jūraszilonis un kailā kurmjžurka - šie „meža dīvainīši” tikai cilvēka acij šķiet pasaulē lielākie neglītenīši. Pretējā dzimuma sugasbrāļiem (un apsēstiem zoologiem) viņi visticamāk ir pašas pievilcīgākās būtnes!

2010. gada gliemežu čempiona ātrums – 3.41 min

Anglijā par gadskārtējo Pasaules Gliemežu Skriešanas čempionāta uzvarētāju jūlijā kļuvis Sidnejs, kurš sācis trenēties tikai pirms pāris dienām. Viņa rezultāts gan stipri atpaliek no 1995. gada pasaules rekorda.