Mani interesē dzīvnieki

Visi

Suņi

Kaķi

Putni

Mazie

Eksotiskie

Akvārija

Citi

Visi raksti

Meklēt

Ambra – ļoti vērtīgi kašalota vēmekļi

Ambra šķiet sena, mistiska un dārga viela ar neskaidru izcelsmi. Patiesībā to ražo pasaulē lielākie zobvaļi, kašaloti, un to izmanto kosmētikā arī mūsdienās. Par laimi, kašaloti nav jāmedī tāpēc.

Žurku ķēniņš: tā nav pasaka!

Jau viduslaikos bija pazīstami „žurku ķēniņi” – kopā saistītas daudzas žurkas, kas veido vienu briesmīgu dzīvnieku. Vēsturē zināmi ne vairāk par 50 šādiem atradumiem, jaunākais no tiem – Igaunijā.

III Zīlēšana: pēc mājlopu aknām un citām iekšām

Pierasts, ka ārsti pēc iekšējo orgānu stāvokļa diagnosticē slimības. Taču tas viss sākās jau pirms tūkstošiem gadu, kad senie priesteri pētīja mājlopu iekšas un pēc tām pareģoja nākotni.

II Zīlēšana: putnu lidojums un inaugurācija

Mums Saeimas vēlēšanas sagādā galvassāpes, bet senie romieši šajā ziņā paļāvās uz putniem. Īpaši priesteri, auguri, pēc to lidojuma, dziesmām un citām pazīmēm iztulkoja tautai dievu gribu!

I Zīlēšana: kādus burtus lasa gailis?

Kāpēc vecās ābeces rotāja gailis – jo tas bija rīta un gaismas saucējs? Bet varbūt tāpēc, ka tas uzlasīja graudus kā burtus. Senos laikos cilvēki tā lika gailim „lasīt”, lai izzīlētu nākotni.

Vai būs Kubas zilo kaķu šķirne?

Kubiešu kaķu mīļotāji atklājuši vietējos pelēkzilos kaķus un cer, ka tos atzīs par tādu pašu šķirni kā piecas citas zilo kaķu šķirnes. Viņi pārliecināti, ka Kubas zilais atšķiras no jau zināmajām zilo kaķu šķirnēm.

Pasaulē visdārgākais suns – Tibetas mastifs

Tibetas mastifi kļuvuši par Ķīnas jaunbagātnieku statusa simbolu. Kāds ķīniešu multimiljonārs nesen izcēlies samaksātās cenas rekordu - iegādājies rudu Tibetas mastifu par 1.5 miljoniem dolāru.