Visi raksti

Meklēt

Sardelītes dēļ Jēkabs Rēdlihs kļuvis par „sesku veci”!

Hokejists Jēkabs Rēdlihs izvēlējies mīluli, kas var turēt līdzi viņa ceļojošajam dzīves ritmam – mājas sesku Sardelīti. Speciālā intervijā Zvēriem.lv Jēkabs stāsta, kā kļuvis par īstu „sesku veci”!

draugiem.lv

Amerikas sesks ar čehu pasi
„Man ar manu līgaviņu Ievu ir viens mīlulītis – SUPERsesks! Amerikas sesks ar čehu pasi un latviešu vārdu – Sardelīte,” stāsta Jēkabs. „Pirkām kā meitenīti, bet patiesībā sanāca puika. Amerikā sesku bizness ir daudz vairāk un senāk attīstījies, kad mēs pirkām seskuci, kurš bija trīs mēnešus vecs, tas jau bija operēts”. Tā nu Jēkabs ar Ievu tika pie seska, kas bija gan sterilizēts, gan ar izoperētiem „smirdīgajiem dziedzerīšiem”. „Zinām, ka Latvijā to uzskata par sliktu lietu, bet mēs neesam ar ko sliktu saskārušies. Paldies Dievam,” piebilst hokejists.
Ideja, ka jaunajam pārim vajadzētu sesku, pirms trim gadiem iešāvās prātā Ievai. Viņa bija Rīgā uz ielas redzējusi sesku rokās kādam puisim un iemīlējusies šajā dzīvnieciņā no pirmā acu uzmetiena. Jēkabs sākumā spirinājies pretī – kāds dzīvnieciņš, mēs taču daudz ceļojam! Bet.. „Pēc pāris mēnešu pierunāšanas iekārdināja arī mani! Tā nu arī, esot Amerikā, mēs tikām pie seskucīša!”
Zooveikalā abiem nācās izvēlēties no trim seskiem, kas bija būrī. Kad viens no tiem piecēlās, panāca pretī un ...vienā mierā, demonstratīvi pakakāja, Jēkabam bija skaidrs: šis būs mūsējais! Laikam nespēja pretoties zvēriņa dabiskajam šarmam!

Dzīve trijatā mazā pirtiņā
Tagad visi trīs laimīgi mīt Jēkaba jaunuzceltajā koka pirtiņā. „Sadzīvojam ļoti labi, jo ārā viņš nav jāved, ēd viņš, kad grib, tualete viņam ir vienā vietā, un viņš vienmēr uzticīgi gaida mūs mājiņās,” apmierināts stāsta Jēkabs. „Varam pat atstāt uz vairākām dienām vienu, jo seskam nav vajadzīga tik liela uzmanība, kā citiem dzīvnieciņiem.” Taču izbraukumos un ceļojumos sesks vienmēr dodas Jēkabam un Ievai līdzi; lidmašīnā Jēkabs mīluli baro un apčubina.
Seskucis ir izložņājis visu māju, un kā uzskata Jēkabs, Sardelītes būtība ir: ēst, iet uz tualeti, spēlēties un gulēt. „Kā jau visi seskuči, arī mūsējais ir kārtīgs čiepējs, zog visādas čabošas lietiņas un velk savā ligzdiņā,” smejas hokejists. Sevišķi seskucim patīkot vakaros „kārtīgi izdauzīties”. „Protams, mēs esam seskuci izlutinājuši, un „bičotājs” viņš ir kārtīgs - parāpjas pa kāju un zina, ka našķīti dabūs!”
Un ko tad Sardelītei visvairāk gribas uz kārā zoba? „Kārojas viņam jebkura veida šokolāde, bet nu to viņš dabū ļoti reti,” stāsta Jēkabs. „Garšo arī piparkūkas, čipsi, riekstiņi. Vārdu sakot, našķi. Ikdienā viņam dodam seskiem paredzētus našķus, kas nopērkami zooveikalā, bet uz tiem viņš mums arī ir izvēlīgs - visus neēd!”

Ieteikums: kā labāk pavadīt laiku
Ja Jēkabam nebūtu tāda profesija un tāds dzīves veids, viņš visticamāk turētu suni. „Bērnībā vecvecākiem bija suņi, līdz ar to man vairāk patīk suņi. Mans sapņu suns laikam ir čaučau. Bet tagad - sakarā ar seska ierašanos - esmu pārvērties par sesku veci!” smejas Jēkabs.
Nevar nejust, ka viņam ir atbildīga attieksme pret mājas mīluli – gan to izvēloties un pieskaņojot savam dzīvesstilam, gan rūpējoties par dzīvnieka labsajūtu. Jēkabs atzīst, ka nav gadījies glābt kādu klaiņojošu kaķi vai suni. „Bet atbalstu pilnībā, ja tas ir apzināti, pārdomāti un iespējami. Nevis tā - šodien paņemu trīs kaķēnus un pēc pāris dienām tomēr izlaižu atpakaļ!”
Ja reiz mājās ir mīlulis, Jēkabs iesaka veltīt tam pienācīgu uzmanību – tas arī pašam nāks par labu. „Lai saimnieks laiku, ko bieži pa tukšo pavadītu pie kompjūtera, labāk pavada ar savu dzīvnieku spēlēs un pastaigās!” novēl Jēkabs Rēdlihs.

Izlasi vēl

Lords Bairons ar savu ņufu ir šmaucis mīļākās