Mani interesē dzīvnieki

Visi

Suņi

Kaķi

Putni

Mazie

Eksotiskie

Akvārija

Citi

Visi raksti

Meklēt

Skrien zīlīte gar loga rūti

Te sals, te atkusnis – bet ziemā dabas pieliekamais ir gandrīz tukšs. Zīlītes un citi sīki putni kļūst atkarīgi no enerģijas bagātas barības cilvēku izliktās barotavās.

Labas idejas mīluļu dāvanām!

Ziemassvētku laikā apdāvinām ne vien radus un draugus, bet arī savus un viņu mīluļus. (Ja ne - tad pēdējais laiks sākt to darīt!) Ko vislabāk izvēlēties, lai dāvana neliktu vilties? Mīluļiem, protams.

Dāvināt citam mīluli - slikta doma

Dāvanas mīluļiem ir lielisks svētku prieka papildinājums. Taču kucēns, kaķēns vai cits dzīvnieciņš, pasniegts kā dāvana - praksē izrādījusies pavisam slikta ideja, lai gan visticamāk dāvinātājs „gribēja, kā labāk”...

Laimīgais stāsts: žagatiņa Berta

Gulbenes novada Staru pagastā visi pazīst Bertu – žagatiņu, ko izglāba un uzaudzināja Irēna Jasmane. Bertuks draudzējas gan ar cilvēkiem, gan mājas suni un kaķi – un visiem viņa patīk!

II Zīlēšana: putnu lidojums un inaugurācija

Mums Saeimas vēlēšanas sagādā galvassāpes, bet senie romieši šajā ziņā paļāvās uz putniem. Īpaši priesteri, auguri, pēc to lidojuma, dziesmām un citām pazīmēm iztulkoja tautai dievu gribu!

I Zīlēšana: kādus burtus lasa gailis?

Kāpēc vecās ābeces rotāja gailis – jo tas bija rīta un gaismas saucējs? Bet varbūt tāpēc, ka tas uzlasīja graudus kā burtus. Senos laikos cilvēki tā lika gailim „lasīt”, lai izzīlētu nākotni.

Kāpēc zilais putniņš šorīt klusē?

Varbūt būris par šauru? Ilgā pieredzē un pētījumos putnumīļi noskaidrojuši, kādi būrīši dekoratīvajiem putniem ir visērtākie un drošākie.