Ūpis

Puika | Cits, Cits

Dzimšanas diena: 01.01.1970

Ūpis ir lielākā Latvijas pūce. Latvijā tā ir reti sastopama, tāpēc iekļauta Īpaši aizsargājamo sugu sarakstā (tas ir apmēram tas pats, kas Sarkanā grāmata). Rīgas zoodārzā Latvija pūču ekspozīcijā mīt ūpju pāris. Tie kā mazuļi pirms daudziem gadiemt tika noķerti dabā un atvesti uz zoodārzu. Tā viņi pie mums izauga. Šim pārim iepriekšējos gados ir bijuši mazuļi, taču pēdējas sezonās olu perēšana beigusies nesekmīgi. Ligzdu būvē uz zemes vai klinšu iedobēs, vai kādā lielajam putnam paredzētā mākslīgā ligzdvietā kokā. Rīgas zoodārzā apskatāmas arī citas Latvijā sastopamu sugu pūces: Meža pūce - vidēja lieluma pūce ar dziļām, tumši zilām acīm... Bieži sastopama. Ligzdo koku dobumos. Ausainā pūce - "mazais ūpis". Līdzīga ūpim, tikai reizes trīs mazāka par viņu. Latvijā bieži sastopama. Ligzdo kokos vecās vārnu ligzdās. Urālpūce - lielāka nekā meža pūce ar tumšām acīm. Raksturīgs "sejas disks". Biežāk sastopama Latvijas austrumu pusē. Ligzdo kokos lielos dobumos. Ziemeļu pūce - ļoti rets maldu viesis mūsu zemē. Dzīvo tālāk uz ziemeļiem. Augumā nedaudz mazāka par ūpi. Ligzdo kokos ar nolauztām galotnēm. Ligzdu izvieto stumbeņa galā. Bikšainais apogs - neliela auguma pūcīte. Latvijā bieži sastopams. Ligzdo koku dobumos. Svītrainā pūce - ļoti rets viesis Latvijā, sastoapms vairāk uz ziemeļiem. Augumā mazāka par meža pūci. Ligzdo kokos, nolūzušu stumbeņu galos. Baltā pūce - reti ielido Latvijā. Dzīvo ziemeļos - tundrā. Ligzdo uz zemes.

Mīlulim patīk:

Baidīt apmeklētājus

Mīlulim nepatīk:

Mīļā miera traucētāji, tostarp pāvi...

Mīļākā rotaļlieta:

Mīļākā barība:

Peles un žurkas

Mīluļa dienasgrāmata

01.05.2010 Nu gan ir traki! Ik pa laikam nākas dzirdēt, ka dabūsi tad, kad pūcei aste ziedēs! Tas nozīmē - NEKAD! Bet patlaban Rīgas zoodārzā ZIED ASTES! Ne jau pūcēm, bet gan maniem kaimiņiem - pāviem! Viņi riesto - tas nozīmē, ka papuči xenšas savaldzināt mammas un visiem izrāda, cik lielas un skaistas astes spalvas tiem ir izaugušas. Mu ja paklausās viņu ķērkšanā, tad kļūst pilnīgi skaidrs, kāpēc jālielās ar astes spalvām. (Uz tādu ķērkšanu tak neviena normāla dāma neuzķersies! Nu vismaz ūpiene jau nu nē! Viņai vajag tādu maigu un seksīgu "uuuuuu- uhuuuuuu")

24.03.2010 Tātad tiekamies zoodārzā Dzeņa darbnīcā. No plkst. 12:00 līdz 15:00 ies karsti, jo āmuri klaudzēs un taps dažādi putniem tīkami mākslīgie dobumi. Tāpat kā iepriekšējos gados, pateicotis atbalstītājiem - Dabas aizsardzības pārvaldei un SIA Rīgas meži - ikviens meistars varēs nest uz mājām savu izgatavoto zīlīšu vai strazdu būrīti. Turklāt par to nebūs jāpiemaksā! Kā rāda aptaujas, tad vietas, kur tiek izkārti Zoodārza Dzeņa darbnīcā gatavotie putnu mājokļi, ir visā Latvijā.

23.03.2010 Šogad gan būs traki - tik daudz būru kā nekad agrāk. Ak jā, es runāju par gaidāmajām Putnu dienām Zoodārzā. Sagatovoti materiāli 200 zīlīšu būriem, 150 strazdu būriem, 30 būri urālpūcēm jeb garastes pūcēm, kā arī 30 īpašie būri, kurus labprāt varētu aizņemt bikšainais apogs, zaļā vārna, pupuķis. Tos tad gatavos pirmo reizi. Dzeņa darbnīcā - tā sauc putnu būru gatavotavu zoodārzā - katru gadu demonstrē vienu īpašo būru veidu. Iepriekšējos gados te gatavotas mākslīgās ligzdvietas arī pīlēm, baltajam stārķim, sikspārņiem, lauku piekūniem, urālpūcēm, plīvurpūcēm un arī Latvijas mazākajai pūcītei - apodziņam. Visu mākslīgo ligzdvietu daudzveidību var aplūkot ikviens zoodārza apmeklētājs pie "būru sienas" netālu no lāčiem. Gadu gaitā kolekcija sakrājusies visnotaļ plaša. Bet pats interesantākais - zīlīšu būris katru gadu ir apdzīvots. Visbiežāk tajā mitinās zvirbuļi.

22.03.2010 Starp citu, ja kāds grib pats uzmeistarot zīlīšu vai strazdu būri, tad der ieskatīties zoodārza mājaslpaā www. rigazoo.lv sadaļā derīgi darbi. Tur atrodamajos failos sīki un smalki izstāstīts un sabildēts šis svarīgais process.

20.03.2010 Eh! Būs laikam man, ūpim jāsāk ligzdot dobumā, tad es arī tikšu pie jauna un skaista mājokļa. Bet nekā... ūpji ligzdo uz zemes, klinšu spraugās, kā arī speciālās plēsīgiem putniem paredzētās mākslīgās ligzdu platformās koku galotnēs. Tās vislabāk prot uzbūvēt leģendārais un pieredzējušais ornitologs Juris Lipsbergs. Uhuuuu himna viņam!

Viss par mani

Mīluļa galerijas

Latvijas pūču ekspozīcijas iemītnieki Rīgas zoodār (8)

Ūpis
17.03.2010 | 00:59

Mūsu draugu reklāma