Rietumāfrikas pundurkrokodils

nav vārda, Bargais/Bargā

Puika | Cits, Cits

Dzimšanas diena: 10.06.2009

Rietumāfrikas pundurkrokodils Rīgas Zooloģiskajā dārzā patlaban mīt 5 mazi šīs sugas pārstāvji. Pagaidām vēl nav zināms, kāds tiem dzimums. To noteikt iespējams tikai vēlāk, kad dzīvnieks pietiekami paaudzies. Šie pieci pundurkrokodilēni ir dzimuši Čehijā Pilzenes zoodārzā 2009. gada 10. jūnijā. Dažus mēnešus vēlāk viņi ieradās Rīgā. Viņi ir ļoti līdzīgi, tomēr pastāv sīkas atšķirības, pēc kurām zoodārza kopēji viņus pazīst „vaigā”. Tie ir punktiņi uz galvas virsas. Protams, dzīvniekam augot mainīsies arī punktiņu izskats, tomēr izmantojot šo pazīmi, mēs varēsim atpazīt katru. Ieradušies Rīgas zoodārzā, viņi tika izvietoti plašā akvārijā terārija saimniecības telpās. Mazajiem bija jāpierod pie jaunajiem kopējiem, turklāt visu laiku esot acu priekšā, darbinieki varēja vērot jaunuļu uzvedību. Mazie krokodilēni katru dienu jābaro (izņemot svētdienu, kad tiem ir gavēnis). Tā kā sākotnēji viņi paši neēda, nācās barot mākslīgi – noķer krokodilēnu un ar pinceti iebāž mutē vai nu gaļas kumosiņu, vai izlobītu garneli. Pēdējā laikā mazajiem zobaiņiem jāsāk pašiem ķert barība: akvārijā tiek iemesti sīki gaļas gabaliņi, kuri tiem jāmācās salasīt. Nu jau sekmes ir diezgan labas, jo no rīta baseinā gaļas kripuču vairs nav – tātad apēsti. !!! Lai arī Rietumāfrikas pundurkrokodili izaug tikai apmēram 1,5 metrus gari, tomēr viņi nebūt nav piemēroti turēšanai mājas apstākļos!!!

Mīlulim patīk:

Miers un netraucēta laiskošanās

Mīlulim nepatīk:

Mīļā miera traucētāji

Mīļākā rotaļlieta:

Koka sieksta vai peldošs mizas gabals - zem tā var paslēpties

Mīļākā barība:

Gaļa, garneles un zivis. Ēd katru dienu, izņemot svētdienas

Mīluļa dienasgrāmata

01.05.2010 Nu tad beidzot arī publiskosim aprīļa sākuma svēršanas datus: Pirmais - 316 grami (+88g) otrais - 310 grami (+83g) Trešais - 321 grami (+77g) Ceturtais - 230 grami (+13g) Piektais - 277 grami (+58g)

30.04.2010 Tā kā krokodilēni nevienu nav apēduši, tad arī ieraksti dienasgrāmatā nav tik bieži un karsti! Tā vai citādi mazie aug lielāki, un, pats galvenais, jau ēd paši! Bet tas notiek tikai tad, kad iestājies klusums un miers, un neviena cilvēkveidīga būtne apkārt nestaigā. Tomēr kameras modrā acs nolūrējusi - viss notiek! Akvārijā atstātās garneles sekmīgi aizceļo uz krokodilēnu vēderiem.

13.03.2010 Mēneša sākumā - 4. martā - visi pieci aszobaiņi tika nosvērti. Ir pagājis mēnesis, bet vai mazie ir labi ēduši, to rādīs pieaugums. Katrā gadījumā terārijos ielaisto zivtiņu skaits samazinās... Pirmais: 228 grami (+39 g) Otrais: 227 grami (+13 g) Trešais: 244 grami (+68 g) Ceturtais: 217 grami (+35 g) Piektais: 219 grami (+38 g).

12.02.2010 Kopā ar zvēriem.lv top ideja aicināt portāla apmeklētājus, palīdzēt izdomāt atlikušajiem četriem pundurkrokodilēniem vārdus.

08.02.2010 Dzīvnieku vārdi nereti rodas laika gaitā. Otrais krokodils ir lielāks un visai nešpetns, tāpēc kopēji viņu nokristījuši par Bargo. Tā kā dzimums nav zināms, tad vārdu pielāgos vēlāk, kad būs zināms – puika vai meitene.

Viss par mani

Mīluļa galerijas

Tie esam mēs (5)

Rietumāfrikas pundurkrokodils
21.02.2010 | 00:09

Mūsu draugu reklāma